Sahit Vata
Sahit Vata
Sahit Vata
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Sahit Vata është këngëtar. Qysh i vogel filloi te merrej me aktivitete muzikore, nga viti 2009 filloi studimet per muzike klasike ne shkollen e mesme te muzikes ''Lorenc Antoni '' - Prizren.
Po ashtu ka perfunduar studimet per muzike ne Akademine e Arteve- Dega Muzikore Universiteti i Prishtines.

Në vitin 2016, Sahit Vata merr pjesë në The Voice Of Albania 5 ku tregon sukses dhe ne kete kompeticion.

Përfaqësues i Kosovës në Festivalin nderkombetar Pop/Rock "New Music", ne Bullgari 2016, ku u shpall fitues i vendit të 3-të.

Zambaku i Prizrenit - Fitues i çmimit të publikut dhe vendi i 3-te bashke me Majlinda Cikaqi në Zambaku i Prizrenit 2016.

Në Shkurt 2018, Sahit Vata publikon projektin e tij të parë bashkë me videoklip, "S'e Di".

Më datë 15 Nëntor 2022, Daniel Kopsaj & Sahit Vata publikojnë videoklipin "Nisja Valles". Muzika e këngës u punua nga Indrit Dode, teksti u shkrua nga Rioo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Anxhelo Muharremi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »



Komente 0