A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sajmir Braho

Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Sajmir Braho is a popular singer and songwriter of Pop & Easy Listening music. Këngëtari i ish-grupit “Ritfolk” e ndan karrierën mes këngës, aktorit dhe regjisurës. Me këngët çame Sajmiri ka fituar zemrat e fansave kudo, ku ka bashkëkombas. Në Dhjetor 2002, Saimir Braho merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Per Ty". Në Dhjetor 2003, Sajmir Braho merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Fjala". Në Dhjetor 2004, Sajmir & Enkela Braho marrin pjesë në Festivali i 43-të në RTSH me këngën "Para Se ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ritfolk

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ardian Trebicka

Joe Artid Fejzo

Voltan Prodani

Gjergj Leka

Arbër Arapi

Agim Poshka

Selami Kolonja

Bledi Polena

Gledi

Kelly


Tags: Sajmir Braho, Saimir Braho, Samir Braho

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019