Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Vendlindjen

Vendlindja Ime

Vendlindja ime
E bukur e dëlirë
është Vendlindja ime,
ku kam Nënë e baba
ku kam shumë kujtime.

Lumenjtë ku ecin te qetë
ku triumfon lumturia,
liri dhe qetesi
ku lozin fëmija.

Bukuri të rralla
qe syri të sheh,
të flasin me parë
kush,kë e njeh.

Vend i shoqerueshem
vend tejet i bukur,
nder djetera fshatra tjera
me i thejeshti është dukur.

Per kë behet fjalë
tani do ua tregoj,
per vendin Kopiliq
ne te cilin jetoj.

- poezi nga Sala Gashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  22

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet