Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Kenge Gurbeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Gurbeti" kënduar nga Sala Bekteshi & Ramize Caka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sala Bekteshi & Ramize Caka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Afrim Muciqi - Kenge Gurbeti

sikur sante mbaj mend shum mire
o nje nat vere shum te nxehte
paten ardh shum mysafir
o mem percjell
o mem percjell o per gurbet(x2)

hej baba u rujke mos me kja
o edhe pse ish shum merzit
nana lot smujti me i nal
o i plasi vaj
o i plasi vaj sikur shi(x2)

hej mu ka mledhun shum merzia
o sa pranvera ktu mkan zan
buk e kryp ma mir te shpija
se ngurbet
o se ngurbet ymrin o me lan(x2)

hej e lash nusen me sabit
o bashk me lulen e rinis
o gurbet ty tshikofte zana
fmjit e mi
o fmjit e mi si pash o tu u rrit(x2)

Shqipe Krivenjeva - Kenge Gurbeti

Kur jam dal prej deres se shpise
E kujtoj ate dite si sot
Jam marre ngryk ma babe e nane
E m'kane mbytun lote

Lotet e nanes sikur shi
Baba s'mujke me zan vend
Thojke Zot pash madhenine tande
Rujma çiken tem

Ref...x2
Ah ky gurbeti larg seç na treti
Na mbushi ne merzi
Shume vjet kaluam shume e mallkuam
Na shkoi kjo rini

Bukes buke ku nuk i thojme
E as ujit s'i thojne uje
Kurre nuk bohet shpi e jote
Keshtu eshte vendi i huj

Mend te shpija e sy me lot
A thu nana asht tuj mujt
Me shume skamje me rriti e shkreta
Qysh e lashe me vujt

Ref...x2
Ah ky gurbeti larg seç na treti
Na mbushi ne merzi
Shume vjet kaluam shume e mallkuam
Na shkoi kjo rini

...

T'isha kan te shpija sot
Ma shume s'kisha dashte ne kete jete
Me ja fshi lotet e nanes
Oh se boll ka hjeke

Baben fort me perqafu
Rrudhat me ia puth ne balle
A thu kur nje dite te kthehem
Ndoshta s'i gjej gjalle

Ref...x2
Ah ky gurbeti larg seç na treti
Na mbushi ne merzi
Shume vjet kaluam shume e mallkuam
Na shkoi kjo rini

Shume vjet kaluam shume e mallkuam
Na shkoi kjo rini

Sabit Bilalli - Kenge Gurbeti

O ME KALOJ JETA NE GURBET TE ZI ME DIGJET ZEMRA PO QAJ SI FEMIJ SHPIRTI POM DHEM SYT I KOM ME LOT A DOT KTHEHEM NESTR A DOT KTHEHEM SOT . E KUJTOJ VENDLINDJEN SHTATIN KU UN RRITA KU ME GZONTE NATA ME BUZQESHTE DITA PLOT QE 20 VITE NE GURBET QE JAM NUK NDRIQON PER MUA AS DIELLI AS HEN . KY GURBET I SHKRET JETEN MA KA NXI SI DET I TRAZUAR ME DALLG E STUHI ME VDIQEN BAB E NEN TUJ ME PRIT ME MALL O ISHALLA PA VDEK NA E KAN BA HALLALL . NGA VUJEJTJA E TURTURA DOLEM NE MERGIM KU ME KALOJ JETA PA PAS AS NI GEZIM TASH MU KA MBUSH MENDJA ME U KTHY NE ATDHE A DOT ME VIN FEMIJA NE VENDIN KU KOM LE . NE KET VEND TE SHKRET ZEMRA NE DYSH MU NDA FEMIJT QAJN PER MUA UN PO QAJ PER TA ATA TASH JON MESUE NE DIASPOR MEDET KESHTU QENKA SHKRUAR FATI IM I SHKRET FATI IM I SHKRET


teksteshqip.com © 2007 - 2017