Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sali Mani - Malli I Mergimtarit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Shqiperi o nana ime
T'pershendes e te sjell urime
Larg te shtrenjtit memedhe
Na djeg dielli,nuk na nxeh
Deti hallet nuk na i lan
Malli zemrat na i ka tha
Per ate toke me male t'larta
Ku asht balta por si mjalta

Ooo, por si mjalta.

###
Dallget ne na kane shpernda
Por nuk ndahet vllau me vlla
Me nji zemer si bilur
Me nji gjuhe e nji kultur'
Zemra e nanes kur jehon
N'prehen t'saj na bashkon
Njeni-tjetrin perqafojme
Amanetet s'i harrojme.

Ooo, s'i harrojme

###
Plaga n'zemer t'mergimtarit
Asht e thelle sa shpella e malit
Se ka malle per nane e moter
E per buken e pjekun n'voter
Kujton fushat tuj lulzue
Kujton gurrat tuj gurgllue
Kujton dasmat ku ka knue
Loti s'mahet, rrjedh si krue.

Ooo, rrjedh si krue

###
Jam i lumtun dhe krenar
Kur mendoj se jam shqiptar
Nip-sternipat thelle ne zemer
Do ta rujne me nder ket emen
Kanga shkon tuj fluturue
Plage kurbeti tuj sherue
T'pershendes e t'sjell urime
Shqiperi oj nana ime

T'ershendes a t'sjell urime
Oj Kosove oj nana ime.


Ky tekst u dërgua nga Agim YmeriSali Mani
Publikimi: 14/01/2010


Sali Mani - Malli I Mergimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Mergimtarit".
3. Video është e këngës "Malli I Mergimtarit", por nuk këndohet nga Sali Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sali Mani:


Komente 0