Më mbaj mend (për 1 muaj)

Salih Bajrami-Krasniqi - Mahmut Pasha Po Rrin N'krevet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Mahmut pasha Po rri nkrevet,
thet gjinollit mos ki dert,
t'i qon pasha ty nja 500 vet,
n'dash o me banen o prishtinen fet,
u zdorgjen drenica kokan ra ne Golesh
per prishtin a sun murt gja vesh
a murt gja vesh mas ma nit o naj fjal
u zdorgjen podrimja naj kan dhanun zjarr
zot i madh kan e kan ata t'par
Salih Agen e kan komandar
hajde hajde djal more salih aga
Lum bajraku qe te njek permrapa,
Lum bajraku qe te njek ty,
sali aga ne ato gjurdi,
fyt per fyt me prishtinali,
fyt per fyt t'madhe bertet,
asqerin tem gja spo e pret
o jo per luft mor tybe n'pe kam dert
o majnja djemlosha o shpatit o perpjet
ma'ni djelmnosha qati bregi,
kah po u prin maliq Begi,
qati bregi djem mor qati shpati
salih aga t'madhe piskati,
ma'ni djelmnosha qati shpati,
se mu ka vra ati,
vec ti shnosh sali aga,
vranq ma te mire te jep pasha,
Ta jep pasha zog atit te zi,
sali aga ne ato gjurdi,
ni selam qomja babes n'shpi,
thuj n'prishtine ne dhe me kan shti,
ni selam qomja babes plak,
thuj mu ngri dallama ne Gjak,
ni selam qomja mahmut pashes,
thuj t'u vra Nipi i zenel ages,
mahmut pasha Po rri nkrevet,
rreh shuplak Po Ban medet,
me Kurt agen tybe smuj mu pjek,
jau kam marr salihin o me bese.


Ky tekst u dërgua nga Drenasi

Salih Bajrami-Krasniqi - Mahmut Pasha Po Rrin N'krevet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mahmut Pasha Po Rrin N'krevet".
3. Video është e këngës "Mahmut Pasha Po Rrin N'krevet", por nuk këndohet nga Salih Bajrami-Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Salih Bajrami-Krasniqi:


Komente 1