Audio

Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi - Moj Shqipni E Mjera Shqipni


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/05/2014

2014-05-29T08:34:54

Më Shumë Nga

Feriz Krasniqi

Këngë e albumit:

"Kenge Te Perjetshme"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Moj Shqipni E Mjera Shqipni" kënduar nga Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Moj Shqipni E Mjera Shqipni".
Videoklipi nga Salih Krasniqi & Feriz Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Anton Tetaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I
O Moj Shqipni e mjera Shqipni
kush te ka qitë me krye ne hi
ti ke pas kënë një zonje e randë
burrat e dheut te thirreshin nanë

ref:
O qonju Shqiptarë prej ghumit qonju
te gjithë si vëllezer me nji Besë shtergonju
dhe mos shikjoni Kisha e Xhamija
Feja a Shqiptarit ashtë Shqiptaria
kurë lidhte besen burri i Shqipëris
i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
o o o i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
hej more hej

II
O Moj Shqipni e mjera Shqipni
ke pas shumë t´mira e shumë begati
kur kriske pushka si me kris topi
zogu i Shqiptarit gjithmonë i zoti

ref:
O qonju shqiptarë prej ghumit qonju
te gjithë si vëllezer me nji Besë shtergonju
e mos shikjoni Kisha e Xhamija
Feja e Shqiptarit ashtë Shqiptaria
kurë lidhte Besen burri i Shqipëris
i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
o o o i ka shtij dridhmen gjithë Rumelisë
hej more hejMë Shumë Këngë Nga Salih Bajrami-Krasniqi:

Më Shumë...