Më mbaj mend (për 1 muaj)

Salih Krasniqi - Gurbeti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

04/11/2019

2019-11-04T18:00:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbeti" kënduar nga Salih Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Salih Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burim Kastrati - Gurbeti

M''pikoj loti shumë i rand
Se harroj at ditë mojj Nanë
Ditë e veshtirë e ditë hidhërimi
Morra rrugen nga mërgimi

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Këtu luleve nuk i vjen era
Këtu nuk qel as pranvera
Ka vetëm dimër e vapë te shkret
Mos me mund një natë me fjet

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Arben Kurtis - Gurbeti

Kur i mbusha 18 vjet,
Mora rrugën për gurbet
2x

Nën e bab i përqafova
Dhe nga dera u largova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

M'ka marrë malli, i moshuar
Familjen time me e pa
2x
Që dy vjet ku i kalova
Familjen time e harrova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

Më shku jeta në gurbet
Tashi njeri mbeta vet
2x
Flokt e mia jan zbardhur-e
Tash s'kam për se me jetuar
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi

Jimmy Rock F - Gurbeti

Vijne e shkojne stinet e reja,
ju kam larg ne mergim
s,mund tu prek kur cel pranvera,
ju mbaj thelle ne shpirtin tim
pa durim e pres veren, te na vini prap
t,ju shterngoj forte si at,here deren tua hap
zemren time gjall e mbani edhe nga largesija
po ju presim me mall mbushni rug e shtepija
Bukurine qe ma sjellni me ban mua me shum te vuaj
pse nuk mundem tu shijoj gjate, me ikni ne dhe te huaj
vijne eshkojne stinet e reja

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Salih Krasniqi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet