Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samanta Karavella - S'te Mbaj Dot Peng Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

Nuk te them dot lamtumire
As te lutem me kerko
Nese jeta te buzeqesh pa mua
Zemren ti degjo
Nese lumturine mendon
Qe ta prekesh diku gjetke
Jam ok bej si ta ndjesh
S’te mbaj dot peng

Ne kte bote mbesin kujtimet
Shpejt e sotmja do harrohet
Jo nuk jam e deshperuar dhe pse vjeshta ka afruar
Nese fjalet jane mbaruar
Shko me mire sa nuk eshte vone
Jepi jetes tende sensin qe kerkon

Ty te kam shpirt
Ty te kam jete
Ty te kam diell ne kete planet
Vetem mos ik ne cast si rete
te gjithe gabojme, s’te mbaj dot peng
Ty te kam mal
Ty te kam det
Dhe se me thike nga pas me vret
Ti je armiku im I shtrenjte
S’te mbaj meri se koha fal se koha tret

Une me blun e zemres sime
Jeten shpesh e kam sfiduar
Nuk me ben asgje pershtypje
Me zhgenjimin jam mesuar
Po sa here nuk ngurova
Veten time e ndeshkova
Gjithe lirite e kesaj bote ti dhurova

Ty te kam shpirt
Ty te kam jete
Ty te kam diell ne kete planet
Dhe te mos ikeshe si ret
te gjithe gabojme, s’te mbaj dot peng
Ty te kam mal
Ty te kam det
Dhe se me thike nga pas me vret
Ti je armiku im I shtrenjte
S’te mbaj meri se koha fal se koha tret

Une me blune e zemres tende
Jeten time kam flijuar
Nuk kam frike te mbetem vetem
Dhe pse dimri ka afruar

Por kesaj here u dorzova
U dorzova

Ty te kam mal
Ty te kam det
Dhe se me thike nga pas me vret
Ti je armiku im I shtrenjte
S’te mbaj meri se koha fal se koha tret se koha tret
Se koha tret...


Ky tekst u dërgua nga  enxhiSamanta Karavella
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2007
Festivali: Top Fest 5
Muzika: Pirro Çako
Orkestrimi: Alban Male


Samanta Karavella - S'te Mbaj Dot Peng
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'te Mbaj Dot Peng".
3. Video është e këngës "S'te Mbaj Dot Peng", por nuk këndohet nga Samanta Karavella.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Samanta Karavella:


Komente 1