Audio

Samanta Karavella - Kenga E Gjyshes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/12/2014

2014-12-16T12:33:41Sot një kënge do t'këndoj
veç për ty o gjyshja ime
e di mire dhe s'e harroj
te shkaktova shume trazime
kengen time ta kushtoj
e te falur une te kerkoj
per shume faje e gabime
nete pa gjume edhe mundime

ti u zbardhe gjyshja ime
e cdo dite nje rrudhe ta shtoj
sa kokeqarje shqetesime
sjellja ime te shkaktoi
por ti je gjithnje e mire
edhe fajin fshehtas fal
t'jem e urte une kam deshire
kurse vrullin dot s'e ndal

un femij kam qene njehere
e prane zjarrit aty rrinja
me tregoje ti atehere
shume gjera qe s'i dija
une degjoja gjithe çudi
plot kureshtje kenaqesi
e sa shume nga ti mesoja
me sa vrull te perqafoja

shkuan vitet dhe tani
s'jam e vogel si atehere
por une gjyshe une perseri
ta prish qejfin ndonjeher
por se flas edhe sot
për çdo gjë ti më beso
e shikimi yt i dlirë
me jep forcë të jem e mirë


Ky tekst u dërgua nga xheneta aliu
Më Shumë Këngë Nga Samanta Karavella:

Më Shumë...