Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samanta Karavella - Zgjome Nje Tjeter Enderr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Ndalu pak te lutem
eja dhe me prane
te flasim si dikur
jo nuk do te mbaj

Asgje nuk ka ndryshuar
as fjalet qe peshojne
veshtire do mbes gjithmone
nje peng i pathene

Nga gjithcka qe kishim
mbeti pak
as kujtime,falje,lot,dhimbje
nuk ka

me merr,me rrembe
zgjome nje tjeter enderr
mos me ler

ti me merr,ste shoh me
por prap te ndjej
merrme ne krahet e tua
edhe njehere

nuk ke pse te druhesh
nuk kerkoj me kthim
as falje nuk kerkoj
nem vec nje shpjegim

frymen tende afer meje ndjej
e zgjase doren te te preke
dhe me ste gjej

me merr,me rrembe
zgjome nje tjeter enderr
mos me ler

ti me merr,ste shoh me
por prap te ndjej
merrme ne krahet e tua
edhe njehere

Ti thjeshte degjo zemren time
te lutem eja sonte
ti kthehu mos me ler

e ndjej,ne zemer me ke
e di tek une do te kthehesh perseri

me merr,me merr

Ndalu pak te lutem
eja dhe me prane
te flasim si dikur
jo nuk do te mbaj


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimSamanta Karavella
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/12/2011
Festivali: Festivali i 50-të në RTSH
Muzika: Gent Myftaraj
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Gent Myftaraj


Samanta Karavella - Zgjome Nje Tjeter Enderr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zgjome Nje Tjeter Enderr".
3. Video është e këngës "Zgjome Nje Tjeter Enderr", por nuk këndohet nga Samanta Karavella.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Samanta Karavella:


Komente 0