Tema: Poezi Për Stinët

Dimri

Sikur një piktor i rryer
lule të bukura vizaton në xham,
dhe përjashta po resh bora
sa i gëzuar unë që jam.

Le të resh e le të bien
fjollat radhë-radhë;
le të shtroj dimri në rrugë
një qilim të bardhë!

- poezi nga Sami Iseni


- Poezia u dërgua nga Sami Iseni -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  2