Samir Aliu
Samir Aliu
Samir Aliu
  • Vendlindja:
  • Gjilan Kosovë
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Tetor 1980
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Samir Aliu është këngëtar i njohur. Samiri është një këngëtarë i talentuar në të gjitha zhanret muzikore. Ka një zë të ëmbël të cilin e dallon nga të tjerët, Të rrish me Samirin do të shohësh sinqeritetin që ka, karakteri i tij,i çiltër e bën të jetë i veçantë. Samiri ka të kryer shkollën e mesme pasionin që ka ndaj muzikës e ka bërë ti lë anash studimet mir por gjithherë me shprsë që në të ardhmën ti realizoj edhe ato. Lidhur me muzikën Samiri filloi të këndojë që në moshën e re dhe ka mbaruar dy vite kurs në Piano.

Këngëtari Gjilanas në vitin 2002 ka incizuar dy potpuri popullore: Të shitoft zana xhevahire, dhe Maroma nji kafe, të cilat ishin shum këngë te bukura.

Në vitin 2004 nxorri një Album live me tetë këngë me grupin e njohur dhe shum të talentuar Grupi Gjilani, ndërsa në vitin 2007 nxorri një singël shum të bukur e cila titullohet Princesha pastaj duke u mar me seriozitet ndaj profesionit të tij Samiri arriti që në fund vitin 2008 ta nxjerr Albumin e par në shitje i cili titullohet "Nuk je për mu", i cili përmban këngë shum ë bukura.

Më datë 3 Qershor 2009, Samir Aliu publikon videoklipin "Sa Te Du".

Në Nëntor 2009, Samir Aliu merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Fustani".

Më datë 11 Dhjetor 2013, Samir Aliu publikon videoklipin "Dikur". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga Men Media Pictures.

Më datë 8 Tetor 2014, Samir Aliu publikon videoklipin "Fjale Me Nuk Dua".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1