Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samir Aliu - Pa Dashnoren Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

I pa gzueshëm jam o shokë
i plaguar në zemër
shetis n`vetmi tërë natën
nëpër rrugë të shkreta
i lodhur dhe i piklluar
kërkoj fatin tim
mërzitet pritja mërzitet fati
pa dashnorën time
i lodhur dhe i piklluar
kërkoj fatin tim
mërzitet pritja mërzitet fati
pa dashnorën time

Pa dashnorën time
smundem të jetoj
unë mundohem ju shikoni
a sësht marri
zgjoje prap zemrën time
të ngritet në këmbë
rri i shtritë n`duart e mija
kërkoj dashuri
zgjoje prap zemrën time
të ngritet në këmbë
rri i shtritë n`duart e mija
kërkoj dashuri
II
çfarë njerz jetojn
o shokë në këtë botë
secili ndalet më shikon
më pëlqen dhe shkon
gjrë kur kto mundime
në jet më përcjellin
ndihmomni shok i varfun jam
nëse Zotin e dini
gjrë kur kto mundime
në jet më përcjellin
ndihmomni shok i varfun jam
nëse Zotin e dini

Pa dashnorën time
smundem të jetoj
unë mundohem ju shikoni
a sësht marri
zgjoje prap zemrën time
të ngritet në këmbë
rri i shtritë n`duart e mija
kërkoj dashuri
zgjoje prap zemrën time
të ngritet në këmbë
rri i shtritë n`duart e mija
kërkoj dashuri.


Ky tekst u dërgua nga  Nitaaa


Nuk kemi video për këtë këngë.


Samir Aliu
Publikimi: 01/11/2008


Samir Aliu - Pa Dashnoren Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Dashnoren Time".
3. Video është e këngës "Pa Dashnoren Time", por nuk këndohet nga Samir Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Samir Aliu:


Komente 0