Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Sara Kalaveshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
BIOGRAFIA: Sara Kalaveshi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Saranda ka përfunduar fakultetin e arteve në Prishtinë, dega MUZIKE. Kënga e parë titullohet "U Hargjua Dashuria", të cilën e punoi Amend Rexhepagiqi. Më datë 17 Korrik 2008, Sara Kalaveshi publikon videoklipin "Me Fal". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Big Basta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Me këtë këngë, Sara Kalaveshi merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Arlinda Gaxherri

Tringa Rexhepi

Gentiana Podrimaj

Mirsa Kerceli

Vesa Smolica

Nazmije Selimi

Bubulina Krasniqi

Teuta Kurti

Edita Sopjani

Fjolla Morina

Tags: Sara Kalaveshi, Saranda Kalaveshi, Saran Kalaveshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet