Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sara Kalaveshi

Sara Kalaveshi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  90
Këndon kryesisht: pop

Sara Kalaveshi është këngëtare e njohur. Saranda ka përfunduar fakultetin e arteve në Prishtinë, dega MUZIKE. Kënga e parë titullohet "U Hargjua Dashuria", të cilën e punoi Amend Rexhepagiqi.

Më datë 17 Korrik 2008, Sara Kalaveshi publikon videoklipin "Me Fal". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Big Basta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Me këtë këngë, Sara Kalaveshi merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0