Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saranda Jusufi - As Të Ndarë, As Të Bashkuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Në kujtim të buzëve tua
E kam puthur një valë deti
Ajo iku më la mua
Vetëm zalli pranë më mbeti

Foli zemra, vdiqën fjalët
Dhimbja është për të gjallët

Ref.
Mos u kthe, jo mos u kthe
Se kjo botë më s’është e jona
Krejt çka nuk e thonë fjalët
Le ta thonë shikimet tona

Jo, jo mos u kthe
Le të duhemi pa u takuar
Këtu ne le të jetojmë
As të ndarë, as të bashkuar
Mos u kthe

Ref.
Mos u kthe, jo mos u kthe
Se kjo botë më s’është e jona
Krejt çka nuk e thonë fjalët
Le ta thonë shikimet tonaPublikimi: 17/11/2006
Festivali: Kënga Magjike 2006
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Nexhat Mujovi (Wirusi)Komente mbi këtë këngëSaranda Jusufi - As Të Ndarë, As Të Bashkuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "As Të Ndarë, As Të Bashkuar".
3. Video është e këngës "As Të Ndarë, As Të Bashkuar", por nuk këndohet nga Saranda Jusufi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.