Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saranda & Sidorela - Fol Moj Tokë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Krusha e madhe

Saranda
Fol moj tokë e Krushes t'madhe
Kush ti hapi gjithë k'to varre
Ta kuptoj dhe vajza ime
Qe u rrit pa Babe jetime

Sidorela
Emrin Babë kurrë nuk e thirra
As në ditët më t'vështira
Dua ta di të vërtetën
Cila dore ja humbi jetën

Refreni
N'çdo shtëpi e n'çdo konak
Eshte një plagë që kullon gjak
Ne çdo fis e në çdo votër
Një ma pak e kemi n'sofër

N'çdo shtëpi veç dhimbje ka
Kemi mbetë krejt fmi e gra
Ditë të bardhë ma nuk patëm
Me lot po e ngjyjmë kafshatën

Saranda
Hapu tokë se po m'qanë zemra
Ti shoh eshtrat qe i ke mrena
Ta shuj mallin që po m'rmitet
Zoti thashtë t'mos përsëritet

Sidorela
Cili është ai gurë i varrit
Desha pak që ti flas babit
T'jemi bashkë sot babë e bijë
T'Iutem për shpirtin e tij
Saranda Krasniqi
Publikimi: 23/03/2018
Muzika: Edi Balili
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: EMF Creative


Saranda & Sidorela - Fol Moj Tokë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fol Moj Tokë".
3. Video është e këngës "Fol Moj Tokë", por nuk këndohet nga Saranda & Sidorela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Saranda Krasniqi:


Komente 0