Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Saranda - Vallja E Burrave  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

13/07/2013

2013-07-13T12:44:39+00:00Naj naj nanaj naj nanananajna na na na na
kur puthen malet me rete dhe shqiponjat fluturojne
atje burrat marrin vallen
jug veri more dor per dore 2x

Edhe nje mije vjet te kisha
ne mes valles do te isha
o lisa qe vallen mbani
si termet dridhet tavani 2x.

Vallja vjen nga rruge e gjate
neper shekuj udhetuar
as eshte thinjur,as eshte plakur
si nuse eshte zbukuruar

Edhe nje mije vjet te kisha
ne mes valles do te isha
o lisa qe vallen mbani
si termet dridhet tavani 2x,
1x burrat

Nga Saranda ne Tropoje Cameri thirra Kosove hena bashke me ju hedh valle drit ju bejne yjet mbi male 2x

Edhe nje mije vjet te kisha
ne mes valles do te isha
o lisa qe vallen mbani
si termet dridhet tavani. 2x


Ky tekst u dërgua nga Kristel
Më Shumë Këngë Nga Saranda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet