Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saranda - Kenge Gurbeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

12/04/2013

2013-04-12T15:59:34+00:00Kerkova
kerkova vargje per kenge
kerkova
Pyeta njerezin anembane
pyeta
Moter thane
ne gurbet iku jeta se kuptuam
Sa u humben
iken vall
I mos jane ne vend te huaj

Refrain :
O kurbet
o kurbet
Një jetë të tërë
posht’ e përpjetë
Kurbetlli mbeti
emri
Dhe kur vimë
edhe kur vemi

Edhe pak prokopi I pasuri ama c’pasuri
Se gezoji
nje here ne vit per dy dite ne shqiperi
Ah edhe pak prokopi I pasuri ama c’pasuri
Se gezoji nje here ne vite per dy dite ne shqiperi

Refrain :
O kurbet o
kurbet
Një jetë të tërë
posht’ e përpjetë
Kurbetlli mbeti
emri
Dhe kur vimë
edhe kur vemi

Dhe me luge
dhe me lug floriri le te hash nje jete
Epo gurbeti
Gurbeti vellezer ngelet prap gurbet

Refrain :
O kurbet o
kurbet
Një jetë të tërë
posht’ e përpjetë
Kurbetlli mbeti
emri
Dhe kur vimë
edhe kur vemi


Ky tekst u dërgua nga  Kineske
Më Shumë Këngë Nga Saranda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet