Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sardi - Me Shikon Nga Lart Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  82

Nën hijen e natës ti zhdukesh ngadalë
Më shfaqesh në ëndërr kam kohë pa të parë
Të thërras dhe zëri më mbaron
Ka shumë lotë në sy na mungon
Të thërras dhe zëri më mbaron
Tinguj që le pas ne jetojmë

Më shikon nga lart forcën tënde marr
Ecën poshtë pa jetë fryma ndaal
Je një yll në qiell rrugën ma ndriqon
Kthehu pas vetem sot

Një foto të vjetër e mbaj në sirtar
Pres që të flas por përgjigjje nuk marr
Të thërras dhe zëri më mbaron
Ka shumë lotë në sy na mungon
Të thërras dhe zëri më mbaron
Tingujt që le pas te ne jetojmë

Më shikon nga lart forcën tënde marr
Mbetem bosh pa jetë fryma ndaal
Je një yll në qiell rrugën ma ndriqon
Kthehu pas vetem sot

Të thërras dhe zëri më mbaron
Tinguj që le pas ne jetojmë
Më shikon nga lart forcën tënde marr
Mbetem bosh pa jetë fryma ndaal
Je një yll në qiell rrugën ma ndriqon
Kthehu pas vetem sot

Ky tekst u dërgua nga nora   oliverta12Renditja: Top 200
Publikimi: 30/07/2013
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 13


Më Shumë Këngë Nga Sardi Strugaj:


Komente 6


Sardi - Me Shikon Nga Lart
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Shikon Nga Lart".
3. Video është e këngës "Me Shikon Nga Lart", por nuk këndohet nga Sardi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.