A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sardi - Nuk Harroj


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/10/2015

2015-10-12T14:00:42

Participating in

Kënga Magjike 2015


Miremengjes, trishim
se kam me dashurine
Miremengjes o shpirt
Jepi zemres pakez drite

Ne nje shtrat, te mbaj
Fle nje zemer e vrare
Sa rendon, nje lot
Kur trishtimin e ke shok

Ku ta gjej nje fjale, te lendoj
Si nje shkemb i madh te rendoj
Ku ta gjej nje zemer tjeter, kur nje enderr me tradhetoi
Te kam falur por nuk harroj

Jo nuk harroj

Isha humbur ne vetvete, se kuptova asnjehere
Ne cdo rruge ku jam ndjere i vetem, ti ke qene atje perhere
Rikujtoj une fjalet qe nuk thashe, qe ftohen shpirtin tend

Tek ti s'kam vend

Ku ta gjej nje fjale, te lendoj
Si nje shkemb i madh te rendoj
Ku ta gjej nje zemer tjeter, kur nje enderr me tradhetoi
Te kam falur por nuk harroj

Jo nuk harroj

Ku ta gjej une nje tjeter vajze, ku ta gjej une nje si ti
Ku ta gjej une nje tjeter vajze

Ku ta gjej une nje tjeter vajze, ku ta gjej une nje si ti
Ku ta gjej une nje tjeter vajze

Ku ta gjej nje fjale, te lendoj
Si nje shkemb i madh te rendoj
Ku ta gjej nje zemer tjeter, kur nje enderr me tradhetoi
Te kam falur por nuk harroj

Jo nuk harroj


Lyrics submited by Tea TeKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019