Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sardi Strugaj - Pushtet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Sardi Strugaj

Komente

Asnjë Koment

22/05/2020

2020-05-22T18:00:11+00:00Ja e more dhe të bukurën
s'të mjaftoi
Doje dhe pushtet e more
ti prapë bosh

Në fund të fundit ti kërkon
të mbijetosh
A të rreh gjithçka ke dashur
në krahëror?

Pyet veten ti çdo natë,
para se të flesh ti hap syte,
shiko e mbylli prapë

A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?
A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?

Ku e ke atë që don,
kush je sot?
Kiahe ëndrra, per to luftoje
Çfare ke sot?

Kush është kamuflazhi jot
për Dashurinë?
Me çfarë e ngroh ti zemrën natën,
kur ke frikë?

A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?
A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?


Më Shumë Këngë Nga Sardi Strugaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet