Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sardi Strugaj & Marsela Çibukaj - Deti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Erdha detit me i fol,
Hatri m’duket i ka mbet
As ai s’më ngushëlloi dot
Jo nuk dua më të shoh asnjeri në k’të qytet
E pa ty çdo gjë më duket bosh

E kur nuk je ti asgjë s’më ngroh
Deti dhe ajo kohë
Me ty më dridh e kam ftohtë
A flet ti me detin tonë
Deti a të tregon
Nga ty më ndan a më afron

Kur e pys më nuk më thotë
Po me ty a është i ftohtë
A të prek dhe ty si mua fort
A të dha ty deti forcë
Se me mu e mori lehtë
Anën tënde mbajti edhe sot

E kur nuk je ti asgjë s’më ngroh
Deti dhe ajo kohë
Me ty më dridh e kam ftohtë
A flet ti me detin tonë
Deti a të tregon
Nga ty më ndan a më afron

Erdha detit me i fol
Hatri m’duket i ka mbet
As ai s’më ngushëlloi dot
Sardi Strugaj & Marsela Çibukaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/09/2023
Teksti: Sardi Strugaj
Producer: Eugen Herri
Mix & Master: Avaxus
Guitars: Ergys Turku & Kejdi Barbullushi
Director: Renato Balla
Video Produksioni: Matefilms
Mua: Ela PeraSardi Strugaj & Marsela Çibukaj - Deti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deti".
3. Video është e këngës "Deti", por nuk këndohet nga Sardi Strugaj & Marsela Çibukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sardi Strugaj:


Komente 0