Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saz'iso

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Saz'iso është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore polifonike. Grupi shqiptar “Saz’iso” ka interpretuar në Nëntor të vitit 2017 në emsionin e famshëm në Britani “Later with Jools Holland”. Në studion e BBC2 është përformuar kënga “Tana”. Muzika e vjetër shqiptare e grupit “Saz’iso”, mahniti shumë të huaj dhe BBC më herët kishte shkruar se nga folklori shqiptar është ndikuar muzika greke, turke dhe bullgare, gjithnjë duke iu referuar këtij grupi shqiptar. Pas performancës së grupit shqiptar, publiku duartroki...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

West

Psychos

Power Rap

Samch3

Crash-K

Jet

Lil G's

Kings

Mask's

Pozitiv Records

Tags: Saz'iso, Saziso


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet