Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sazan Papraniku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Sazan Papraniku është një poet. Autor i përmbëledhjes poetike të tij, në vitin 2009, të titulluar "Koha në tokën e djegur". Ka kryer fakultetin e biologjisë në Prishtinë. Është i martuar dhe ka tre fëmijë. Punon si profesor në Gjimnazin e Dibrës....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Xheladin Çitaku

Shaban Abazi

Nikollë Loka

Sotiraq Naci

Bujar Balliu

Vahit Nasufi

Isuf Hoxha

Sabit Rrustemi

Fatmir Çitaku

Nazmi Abazi

Tags: Sazan Papraniku


Komente mbi këtë artist