Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flakën Pa Shpirtëve

Të ndizen furishëm zjarret
Të dalë blozë tymi
Të flakërojnë malet
Të skuqet ajri
Të digjen brejtësit
Të zhduken viruset
Obskurrantët dhe Djajt
Mumiet e tinëzakët
Me Hemosporidiet,shiritat...
Në mes të tymit
Brenda prushit
Përmes flakëve
Të shkrumbohen
Të pashpirtët.

- Poezi nga Sazan Papraniku


- U dërgua nga arsimdiber -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim