Më mbaj mend (për 1 muaj)

Scorpions

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Scorpions është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Scorpions (shqip, akrepa) është nje grup muzikor hard rok dhe metal i rëndë nga Hanoveri i Gjermanisë, formuar në vitin 1965 dhe një prej grupeve gjermane rok më të njohura në skenen ndërkombëtare. Shpesh ata njihen si nismëtarët e të ashtuquajturës Powerballade. Këngët e tyre më të njohura janë:"Rock You Like a Hurricane", "Wind of Change", "No One Like You", "Still Loving You" dhe "Send me an angel". Grupi muzikor rok "Scorpions" ka qenë shu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Scorpions, The Scorpions

Komente 0