Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefe Duraj - A Esht Let Pa Mua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  36

Këngë e albumit:

"Ne Zemer Te Ruaj"

Komente

Asnjë Koment

17/10/2015

2015-10-17T17:44:49+00:00a po të flet dikush , më ëmbël e se unnnnn,
a po të fal dikush lumturi ma shummmm,
apo të mungon sonte përqafimi im,
a mundet dikush ta zë vendin tim ,
a është leht pa mua ditët ti kalosh,
a është leht pa mua jetën ta jetosh,
kur mendon se mua më s'ke për t'më gjetë,
a e do ma shum jetën a vdekjen e shkretë.

E di si jeton edhe pa me treguar,
e di se po qan dhe je e penduar,
ndoshta më e pasura në botë mund të jesh,
por këtë lumturi me ar s'do ta blesh.

A është leht pa mua ditët ti kalosh,
a është leht pa mua jetën ta jetosh,
kur mendon se mua më s'ke për t'më gjetë,
a e do ma shum jetën a vdejen e shkretë.


Ky tekst u dërgua nga Era
Më Shumë Këngë Nga Sefë Duraj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet