Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Sefe Duraj - Pse Me Ike  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/07/2013

2013-07-11T15:09:24

Këngë e albumit:

"Pa Njeri Tjetrin"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse Me Ike" kënduar nga Sefe Duraj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nonda Kajno - Pse Me Ike

Kte nate,mu shfaq kujtimi per ne te dy
Kte nate, kujtoj me dhimbje, ata dy sy.
Ti mos me duaj me, po mos me urre.
Dhe ditet qe po kalojn, ti mos mi kthe

Refreni 2x:
Edhe pse me ike, edhe pse me le,
Jo kurre,jo kurre sdo te harroj.
Edhe pse me ike, edhe pse me le
Un fatin se mallkoj

Dhe asnje perqafim mos me jep me.
Nuk mundet te duash dy,kur e ke nje.
Sa shume e madhe bota qe na rrethon.
I lumtur eshte ai, qe dashuron

Refreni 2x:
Edhe pse me ike, edhe pse me le,
Jo kurre,jo kurre sdo te harroj.
Edhe pse me ike, edhe pse me le
Un fatin se mallkoj

Osman Shehu - Pse Me Ike

deri dje ne gjirin tim ,kendoje qoje dashuri, sot m,tradhtove shpirti im pa me then ku te gjeje ngushlli,sot mtradhtove shperti im pa me then ku te gjej ngushllim, ti tash tjeter dashuron une nvetmi t,perkujtoj pse me ike pa me thuaj e mua me lene te vuaj(2x).bilbilat me mu kendojne zeri i tyre me ngushllon kthehu kthehu perseri tma mbush zemren plot gaze e lumturi , ti tash .............pse me ike pa me thuaj e mua me len te vuaj(2x)

Ermal Fejzullahu - Pse Me Ike

Dita kur ti shkove mu kthy në therr
Si t'ja bëj un tash pa ty, vetëm?
A s'më shikove ti pranë meje kur kalove?
Kur më pragtise? T'gjithat harrove!
Pse kështu e bëre, pa fjalë ti më ike!
Kam menduar se të kam ty mike
Kështu qenka kur ti don më shumë
Pakon valigjet shkon tjetër kund
Ti do e kuptosh, por do t'bëhet vonë
Kur të ikësh ti nga un, mbaroj jeta jonë
E dashur vetëm ti vazhdo, shko, pa fjalë, ti më le!
Se kthim ti nuk ke!

Pse më ike? Pse më ike?
Kurr ty s'do ta falë!
Pse m'u bëre ti armike?
Për një tjetër djalë!
Pse ti shkove, pse harrove?
Se ktu kthim nuk ka!
Edhe pse ti e kuptove
Me syë tash nuk du me t'pa!

...

Dita kur ti shkove mu kthy në therr
Si t'ja bëj un tash pa ty, vetëm?
A s'më shikove ti pranë meje kur kalove?
Kur më pragtise? T'gjithat harrove!
Pse kështu e bëre, pa fjalë ti më ike!
Kam menduar se të kam ty mike
Kështu qenka kur ti don më shumë
Pakon valigjet shkon tjetër kund
Ti do e kuptosh, por do t'bëhet vonë
Kur të ikësh ti nga un, mbaroj jeta jonë
E dashur vetëm ti vazhdo, shko, pa fjalë, ti më le!
Se kthim ti nuk ke!

Pse më ike? Pse më ike?
Kurr ty s'do ta falë!
Pse m'u bëre ti armike?
Për një tjetër djalë!
Pse ti shkove, pse harrove?
Se ktu kthim nuk ka!
Edhe pse ti e kuptove
Me syë tash nuk du me t'pa!

Pse më ike? Pse më ike?
Kurr ty s'do ta falë!
Pse m'u bëre ti armike?
Për një tjetër djalë!
Pse ti shkove, pse harrove?
Se ktu kthim nuk ka!
Edhe pse ti e kuptove
Me syë tash nuk du me t'pa!

Pse më ike? Pse më ike?
Kurr ty s'do ta falë!
Pse m'u bëre ti armike?
Për një tjetër djalë!
Pse ti shkove, pse harrove?
Se ktu kthim nuk ka!
Edhe pse ti e kuptove
Me syë tash nuk du me t'pa!

Pse më ike? Pse më ike?
Kurr ty s'do ta falë!
Pse m'u bëre ti armike?
Për një tjetër djalë!
Pse ti shkove, pse harrove?
Se ktu kthim nuk ka!
Edhe pse ti e kuptove
Me syë tash nuk du me t'pa!
Më Shumë Këngë Nga Sefë Duraj:

Më Shumë...