Official Video

Sefë Duraj & Merita Latifi - Rrushe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/10/2019

2019-10-18T17:00:13

Më Shumë Nga

Merita LatifiNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Rrushe" kënduar nga Sefë Duraj & Merita Latifi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Rrushe".
Videoklipi nga Sefë Duraj & Merita Latifi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhat Osmani - Rrushe

Rrushe Rrushe

Jouu rushe Po ma cmon
Po ma cmon ti ke Stil komon

Rrushe Aha aha
vogél je rushe

Aha aha Po ma cmon po ma cmon

Vresht e vresht te kam kerku dhe skam besu
Ashtu Rrushi skam provu si shija jote skam provu

Ti je me e bukra Rrushe
Ti je ma e shishma rushe
Vresht ne vresht kerkova
Rrush si ti askund stakova

Aha aha e vogel je
Po ma cmon po ma cmon
Ti ke stil komon

Ti je me e bukra Rrushe
Ti je ma e shishma Rrushe
Vresht ne vresht kerkova
Rrush si ti askund stakova

Cdo Rrushi kam provu
Si ti un kur skam shiju

Ka shkel kemba
Ka mshetit (ka shkel kemba ka mshetit ka mshetit jeeee)

Ka leshon djeli reze drit
(ka leshon Djelli Rreze drit Rreze drit jouuu)

Cdo lloj Rrushi kam kerku
Si ti skam taku

Rrushe Rrushe ahh e Bukra Rrushe
Rrushe Rrushe sikur ti nuk eshte kerkusheee x2

Aha aha ti ke stil Rrushe
Aha aha ti je ma e mira Rrushe x2

Rrushja ime éshté plot vez
Si ne mbremje ne n'mengjes
Vec mendej Rrushja kur flet
Goja vetem Mjalt i qet x2

Ka shkel kemba
Ka mshetit (ka shkel kemba ka mshetit ka mshetit jeeee)

Ka leshon djeli reze drit
(ka leshon Djelli Rreze drit Rreze drit jouuu)

Cdo lloj Rrushi kam kerku
Si ti skam taku

Rrushe Rrushe ahh e Bukra Rrushe
Rrushe Rrushe sikur ti nuk éshté kerkusheee x2

aha aha aha aha aha

Rrushe Rrushe ahh e Bukra Rrushe
Rrushe Rrushe sikur ti nuk éshté kerkusheee x2

Rrushe

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Rrushe

tash ca muj rrushen e du
shum po vuj du mej tregu
tash sa muj jam si pa koh
kur mthot rrushja mka veq shok e
ai... vaj vaj vaj

rrushja si kalavesh rrushi
kur me qesh me djeg si prushi
mjep ni kokerr me provu
o jam i ri smuj me duru
ai... vaj vaj vaj

Rrushe moj me le pak koh
mos me marr veq si shok
nuk jom engull un me krah
sun durohem deri nsaba

deri nsabah smuj me duru
rrushin dot pa e provu
jom i ri e po mvlon gjaku
ti me dogje prej meraku

Nikollë Nikprelaj - Rrushe

Sonte po këndoj me shokët e mi
e po du me pi e po du me thy
E po e mbushi gotën plot me verë
Se jam i mjeeer se jammm i mjeeeeeeeeeeeeeeeer
REF:
Hej moj rrushe rrushe rrushe
Ti ma bane zemrën prushe
Eooooooooo
Po a je a je në këtë boootë
Hej more unë i mjer i mjer i mjeriii
Po thrras kot
Hej more rrushe qka më bane më vrave me dorën tane
Ooooooooo
Po a je a je në këtë bootë
Hej more unë i mjer i mjer i mjeriii
Po thrras kot

Sonte shokë është nata jonë e parë
Prej që jemi ndar
E me zemër të vrar
E po e mbushi gotën plot me verë
Se jam i mjer se jam i mjeeeeeeeer

REF:2
Hej moj rrushe rrushe rrushe
Ti ma bane zemrën prushe
Eooooooooo
Po a je a je në këtë booootë
Hej more unë i mjer i mjer i mjeriii
Po thrras kot
Hej more rrushe qka më bane më vrave me dorën tane
Ooooooooo
Po a je a je në këtë booootë
Hej more unë i mjer i mjer i mjeriii
Po thrras koooot

Hej more rrushe qka më bane
Më Shumë Këngë Nga Sefë Duraj:

Më Shumë...