Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sekondari - Realiteti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Stilet i kom hi mbasi di t'coj fly
jo nuk kom hic faj aj se ju kom shti n'vaj
gjonat sjan ashtu vllai sdi me nal un kurr vllai
di me hap debat caj u quka papak ngjaj ?
jo me te nuk ngjaj aj ndoshta shum mund tngjaj aj
kom i piksynim vllai
du me t thon vec kaq
llafet shume po bajn sdin ca thojn ca bajn
ca po kan me na kta gjithsesi un nuk kom faj
eshte ai po seshte ai shi ca bojn po leni kshu jom
i njejti jom
kapaciteti full
trut i ke empty ktu qendron problemi
nuk qendron te emri ja qifsha nanen s'vidhet emri
seko kopjon zinjon po seko pelqen zinjon po
seko do tjet zinjo po ne t'ardhmen kom nji leter
ku ne te po i shkrun kto nuk e ben gjithket per show
por e ben gjithket per flow po e ben per tju ul poshte

ref x2
get rrich or die cuz im murda man
look at world why crying
but world its mine
but him stop that time
you know for me beware
cuz i do not lie
this is my life my life...

shoket i kom rrugaca me ta jam aq spat sa
un kom shum texte tgjata plot me injoranta
qeka per ju fallca jeta plot me lajka
je bo si kokashta ulur ngjuj vec hani fara
ngjoni gjun po gjun me ca ti ke ni ke ni per na
sju kom von mend un dhe aq di mur mar por sdu mu mar
di me t'thon vec kaq kaq sjena dhe aq poshte qaq
sa mendojn kta licet plac neper dhom kan dhon po ca
neper rrug un nuk tkom pa
ku rri ti aty mke vlla 24 or me ta
nuk mbajm thika pistoleta gjona tvogla e bereta
jo tomsona e kallasha ca po jan kto barcaleta
e prralla me mbreta
se i keni rrima tvdekme si filiz e vyshkme n'vazo
dit per dit ckemi o vllaco ca mi t'thon me shume o naco
ca mi t'thon me shume o naco

ref
get rrich or die cuz im murda man
look at world why crying
but world its mine
but him stop that time
you know for me beware
cuz i do not lie
this is my life my life...


Ky tekst u dërgua nga  erioniSekondari
Publikimi: 03/03/2013


Sekondari - Realiteti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Realiteti".
3. Video është e këngës "Realiteti", por nuk këndohet nga Sekondari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sekondari:


Komente 0