Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sela aka Boszman - Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

E tash po foli se po du,
tana dhimt me ti kallzu,
per ty zemer qe te du,
dej n´fund t´botes kam me shku.

deri n´fund deri ne vdekje,
edhe n´vorr per ty mendoj.
por ti shkove para meje,
tash spo du mo te jetoj.

kalojn dit e kalojn net,
kalojn muj e kalojn vite,
more zot po du me dit,
pse ket zemer ma merzite.

po du me ik dikun,
se tash qdo sen pe urrej,
e kam humb gjysen e zemres,
deri n´vdekje mo se gjej.

jam sigurt qe shpirti yt,
ne xhehnet po pushon,
maje mend qe t´kam dasht,
ishallah emrin s´ma harron.

tash une muj me fol pa nal,
veq dije pergjithmon,
jeten ty ta pata fal...zemer!

[refren 2x]
per ty un jap jeten,
edhe pse ti nuk jeton,
per mu je e gjall,
kurr kjo zemer nuk t´harron.
e kam edhe nje deshir,
me u pa ne jeten tjeter,
veq zoti e din,
sa e du dashnin e vjeter.

po du mu kall flaka po m´del,
nuk pe di tash ti ku je,
nuk po du as me besu,
qe po pushon ti ner dhe,

zemer e di qe kam gabu,
zemer e di qe jam fajtor,
veq niher po du me t´pa,
zemer ty me t´prek me dor.

po du, po, po du,
po du shum e shum ma shum,
me t´pas afer meje,
bashk te dyt me ra ne gjum.

jam lodh e jam merzit,
jam ra ne depresion,
qdo mengjes zotin e lus,
ku e kam zemren a m´tregon.

ai ma bon ajo ka shku,
shpirti saj jet ka ndrru,
nuk po muj zot me besu,
pse ky fat u m´qelloj mu.

ski qka bon tash osht vonë,
kohen mbrapa s´muj me kthy,
edhe pse ti nuk je ktu,
une prap jetoj per ty!

[refren 3x]
per ty un jap jeten, edhe pse ti nuk jeton,
per mu je e gjall, kurr kjo zemer nuk t´harron.
e kam edhe nje deshir, me u pa ne jeten tjeter,
veq zoti e din, sa e du dashnin e vjeter.


Ky tekst u dërgua nga  pranvera01Sela aka Boszman
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/08/2009


Sela aka Boszman - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Sela aka Boszman.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sela aka Boszman:


Komente 2