Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sela aka Boszman - Kuq E Zi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuq E Zi".
3. Video është e këngës "Kuq E Zi", por nuk këndohet nga Sela aka Boszman.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sela aka Boszman - Kuq E Zi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

22/04/2009

2009-04-22T12:02:51+00:00Refreni 1x
Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem
Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem
Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem
Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem
Reputra
Po t'kallxoj jam i fort le ta nin gjith bota kuq e zi n'zemer tem deri sa t'shembet toka nuk po ma nin qka thuni ju nuk po ma nin qka boni ju kuq e zi n'zemer tem kujt i pengon hajde ktu jeta shqiptarit gjithmon u kan ngjyra ngjyra kuq e zi duhet mi rujt qeto ftyra jemi kan kem mu kan poplli numer 1 n'ballkan e kem dhan kem me dhan jeten gjithmon për vatan besbes traditen ton nuk bon me shit aj që e nin vetin shqiptar aj kuq e zi me bertit kuq e zi kuq e zi kuq e zi tjter ska vetem kuq e zi po du me pa kuq e zi me ni za

Refreni x2
Kejt kuq e zi jam shqiptar prej gurbetit
Kejt kuq e zi tash vendosi për veti
Kejt kuq e zi jo kurr nuk u durzova
Kejt kuq e zi shteti jem ësht kosova

Kejt kuq e zi jam shqiptar prej gurbetit
Kejt kuq e zi tash vendosi për veti
Kejt kuq e zi jo kurr nuk u durzova
Kejt kuq e zi shteti jem ësht kosova

Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem
Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem

Reptura
2 N'gjyra i kam n'zemer tem kuq e zi krejt tjerat jan rren n'zemer tem kuq e zi u rrita n'djep nanes me shqiponje për my kry nuk e ndrroj me kurgja hiq kom me rujt si k'ta sy gjak shqipari m'gjakullon mu napër vena kuq e zi tana ant knena edhe anena ka dal dal po bahet mir qa m'takon po marr për veti ska ma shki ska serbi kosovë shtet n'veti patriot n'zemer që kurr si trembet syni as burgu nuk na tut edhe me ju trash dryni jo mo kurr besa kurr jo kurr ska me pas shki shqipe dej n'kjamte ktu bashkun vllazint e mi

Refreni x3
Kejt kuq e zi jam shqiptar prej gurbetit
Kejt kuq e zi tash vendosi për veti
Kejt kuq e zi jo kurr nuk u durzova
Kejt kuq e zi shteti jem ësht kosova

Kejt kuq e zi jam shqiptar prej gurbetit
Kejt kuq e zi tash vendosi për veti
Kejt kuq e zi jo kurr nuk u durzova
Kejt kuq e zi shteti jem ësht kosova
Kuq e zi kuq e zi kuq e zi kuq e zi kuq e zi kuq e zi kuq e zi kuq e zi

Kur far n'gjyra tjera nuk po du me pasun Kuq e Zi
Dej n'Kuq e Zi N'dasem


Ky tekst u dërgua nga Albash   AlbaKing
Më Shumë Këngë Nga Sela aka Boszman:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet