Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sela aka Boszman - Të Dua (Feat. MGH)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

ref. 3 her
E di sjom kan i urt
kurr nuk kom nejt rahat.
po me zemer jom te ti
per qdo dit per qdo nate.
E di kurr nuk ta thash
qè tdu ma shum se veten
te deshta -te dua edhe ka me tdasht ton jeten.

MGH :
E di sjom kan i urt
kurr skom nejt rahat.
nxojsha shum femna
neper rrug dit e nat.
MGH o problem
pom vjen edhe turp.
tu u marr me qdo pun
m'futen policia nburg.
T'pata tha ne fillim
"mo se nuk bon"
jom djal problem
edhe gat nuk na shkon.
Po apet se apet
nuk ke hesht e ke than
ko me t'dasht ton jeten
edhe kurr ska me t'lon.
E shkruj kit cop leter
me Lote Shpirti ime.
Me mungojn ata sy
e ai Loti Yt .
M'Ka marr Malli edhe Zanin me ta ni.
Zot ma dergo ni Engjull
kta Lote me mi fshi.
Anash nuk t'lash
e kam Zemren e plast.
Qe qaq shum t'Du
kta un kurr nuk ta thash.
T'Lutna falma ket sen
E urrej dhe veten
ta dish o Shpirt
ko me t'Dasht ton jeten.

Ref. 2 here(SeLA)
E di sjom kan i urt
kurr nuk kom nejt rahat.
po me Zemer jom te ti
per qdo dite per qdo nate.
E di kurr nuk ta thash
qe t'Du ma shum se veten
te Deshta te Dua edhe ko me t'Dasht ton jeten.

SeLA a.k.a BosZMaN
Jom kan djal shum prob. Nuk kom ni per kerkon.
Me shok per qdo nate
tu u rrok me gjithkon.
me Ty ntelefon
tu t'tha kurr nuk tkom.
tu ta bo gjith rrafsh
Zemer shihemi ma von.
Ti em ki besu
sa her qe tkom premttu.
kur tkom thir ntelefon
ti gjithmon je gzu.
Sa her
Jemi dal bashk- na ka kqyr kret qyteti.
me Ty vet i 2 me shok vet i 20.
Tlash anash
nuk tvejta
pa dije tlendova.
per ty nuk menova
Dashurin e harrova.
m'Fal te lutem
per krejt ato gabime.
Erdhi koha me ta than
Ti Je Jeta Ime.
Un tjeter nuk du
Je e Vetmja per mu.
Qe e Du me Zemer
edhe kurr ska me ndrru.
sa tka diell edhe hane.
sa tka uj per me pi.
pervep ZOTIT askush sun e prish ket DASHNI.

ref. 4 here
E di sjom kan i urt
kurr nuk kom nejt rahat.
Po me Zemer jom te Ti
per qdo dite per qdo nate.
E di kurr nuk ta thash
qe du ma shum se veten.
Tè Deshtate Dua edhe ka me tDasht ton jeten.


Ky tekst u dërgua nga  dionz


Nuk kemi video për këtë këngë.


Sela aka Boszman
Featuring: MGH
Publikimi: 02/11/2012


Sela aka Boszman - Të Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Dua".
3. Video është e këngës "Të Dua", por nuk këndohet nga Sela aka Boszman.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sela aka Boszman:


Komente 1