Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - Kerkoj Nje Ze Femie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  12

Babi im me zerin tend me thuaj cpo kendon
Cesht kjo keng me fjal lirie
I menduar permi piano dit e nat qendron
dhe kerkon nje ze femie .

O biri im o shpirti im
qe shembullen ne syt e mi
Dritherove zemren time
ne kengen time do te jet dhe zeri yt si cicerrim qe mi fal jetes kaq gezime.

Zeri yt dhe zeri im do te shkojn
neper viset Shqipetare dot shtegtojn
Tingujt e liris ,zjarri i dashuris
ne kte tok dot mbijetojne

Babi im me zerin ton liria po afron
Po shtegton drejt kaltersive
Permi flatra si debora ne pranver kur shkrin
Jane lotet e femive

O biri im o shpirti im
qe shembullen ne syt e mi
Dritherove zemren time
ne kengen time do te jet dhe zeri yt si cicerrim qe mi fal jetes kaq gezime.

Zeri yt dhe zeri im do te shkojn
neper viset Shqipetare dot shtegtojn
Tingujt e liris ,zjarri i dashuris
ne kte tok dot mbijetojne .


Ky tekst u dërgua nga  taulant


Nuk kemi video për këtë këngë.
Selami Kolonja - Kerkoj Nje Ze Femie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kerkoj Nje Ze Femie".
3. Video është e këngës "Kerkoj Nje Ze Femie", por nuk këndohet nga Selami Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:


Komente 0