Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Selami Kolonja - O Moj Korcare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.3"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Ne mes te nates ne qetësi
ti ne ballkon me rrije
Unë te veshtroja me embelsi
o moj korçarja ime

O moj korçare sa e bukur je
me ato naze porsi nuse e re
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
zemrat tona digjen flakë e zjarr

Fjalën e pare kur ma dhe
zemren ti ma coptove
dhe pse me ike pse me le
ne vetmi pa dashnore

Akordet:

A
Ne mes te nates ne qetesi
A
ti ne ballkon me rrije
A
Une te veshtroja me embelsi
E
o moj korçarja ime

A D
O moj korçare sa e bukur je
E A
me ato naze porsi nuse e re
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr

A
Fjalen e pare kur ma dhe
A
zemren ti ma coptove
A
dhe pse me ike pse me le
E
ne vetmi pa dashnore

A D
O moj korçare sa e bukur je
E A
me ato naze porsi nuse e re
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr
D A E7
dhe kur me shkoje ti ne bulevard
E A E A
zemrat tona digjen flake e zjarr

Melodia strofave:
A A A
E
e|--------------------------0------------------------------------0-0-------|
B|-----2-0-----0----------2---2-0---------2-0-----0-------0-2-3-0----------|
G|---2-----2-1---2------2---------2-----2-----2-1---2---2------------------|
D|-2------------------2---------------2------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Melodia e refrenit:
A D E A
D A E7
e|---------0---------------------2-0-----0-0---2-2-2-2-2-0-----0-0--------|
B|-2-2-2-2---3-2-0-2-3---3-3-3-3-----3-2-------------------3-2-----3------|
G|------------------------------------------------------------------------|
D|------------------------------------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|
E A E A
e|-------0----------------------------------------------------------------|
B|-0-2-3---2---0-2-0------------------------------------------------------|
G|-----------2-------2----------------------------------------------------|
D|------------------------------------------------------------------------|
A|------------------------------------------------------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet