Më mbaj mend (për 1 muaj)


Selami Kolonja - Sillu Sillu Bot E Vjeter

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sillu Sillu Bot E Vjeter".
3. Video është e këngës "Sillu Sillu Bot E Vjeter", por nuk këndohet nga Selami Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Selami Kolonja - Sillu Sillu Bot E Vjeter  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

06/10/2012

2012-10-06T07:05:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sillu Sillu Bot E Vjeter" kënduar nga Selami Kolonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Selami Kolonja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kasem Hallulli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Sillu sillu, bot’ e vjetër
e ka beku Perënia
ka nji Zot’ e s’bohet tjetër
e beson gjith’ njerëzia!

Kam mot’ mot’ e disa muj-e
qi kena pasë, miqësi të ranë-e
do t’i kallzoj gjithësekuje
vet’ ke hike
e un s’t'kom lane!

Miku jot’ zinë ta run-e
askërkun’ mos të boj keq-e
m’shif me sy, s’e s’jam i huje-e
jarabi ty t’morsha t’keqen-e!

T’morsha t’keqen, dhe gjynofet
për mas teje un s’du të vdes-e
copa, copa un’ do të bohem
kurrë prej teje un dor’ nuk heq-e.

Tridhet’ dit’ e ramazanit
as kom hongër as kom pi-e
kur t’vinë dita e Beromit
ne të dyve na bon rezile.Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet