Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja & Kastriot Tusha - Vargje Për Nënën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  14

Selami Kolonja:
Netëve të vonës rrije
Mbrëmjeve të ftohta dimri
Në ballkon më prisje ti
Kur kthehesha nga larg
Nënë akoma prisje ti
Kur kthehesha nga larg

Mëngjeseve kur zbardhte drita
Kur gjithë bota ëndrra shihte
Ti dhe nënat e gjithë botës luteni për ne
Ti dhe nënat e gjithë botës luteni për ne

Kastriot Tusha:
Rrudhat ballin ta kanë rrethuar
Si kurorë nusërie
Nënë ti moj e përkdhelshme
fjalë e shenjtë perëndie
Nënë e moj e përkdhelshme
fjalë e shenjtë perëndie

Mëngjeseve kur zbardhte drita
Kur gjithë bota ëndrra shihte
Ti dhe nënat e gjithë botës luteni për ne
Ti dhe nënat e gjithë botës luteni për ne

Bashkë:
2x
Falmë nënë në kam gabuar
Ti që më fale dashurinë
Edhe një jetë unë po të rroja
S’do ta laja borxhin ty

Edhe një jetë unë po të rroja
S’do ta laja borxhin ty
S’do ta laja borxhin ty


Ky tekst u dërgua nga Xhenetë I. Jetishi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Selami Kolonja & Kastriot Tusha - Vargje Për Nënën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vargje Për Nënën".
3. Video është e këngës "Vargje Për Nënën", por nuk këndohet nga Selami Kolonja & Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:


Komente 0