Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - O Bilbil  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

14/12/2018

2018-12-14T18:00:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Bilbil" kënduar nga Selami Kolonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Selami Kolonja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Renato Jaho - O Bilbil

O bilbil ndihmom pak
qe ta ndezim lisin flak
te me ngrohet shpirti mua
se s'me do ajo qe dua
o te me ngrohet shpirti mua
se s'me do ajo qe dua
Zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
Opo zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
O bilbil ma jep pak kengen
qe ti ndez mikes zemren
e ti them sa shum e dua
ndryshe nuk me degjon mua
e ti them sa shum e dua
ndryshe nuk me degjon mua
Zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
Opo zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
O bilbil kraht mi jep
se do shkoj ta kapte vet
meraku me treti mua
o ate o tjeter s'dua
o meraku me treti mua
o ate o tjeter s'dua
Zemera tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet
Opo zemra tek ajo me mbeti
c'ti bej fatit un i shkreti
u keput e me nuk ngjitet
edhe pas te kthehen vitet

Eli Fara - O Bilbil

O BILBIL BILBIL
HALLIN PSE S MA QAN
A S MA FAL TI ZERIN
TI KENDOJ ASAJ AMAN
A S MA FAL TI ZERIN
TI KENDOJ ASAJ
PSE SMI FAL TI KRAHET
QE DHE UNE TE FLUTUROJ
NATEN KE DRITARJA
Do VETE TI KENDOJ asaj
NATEN KE DRITARJA do VETE TI KENDOJ TRENDAFIL me flete
TUNDESH I GEZUAR eren
MBAN PER VETE
GJEMBAT KE PER MUA
PSE SMI FAL TI KRAHET QE DHE UNE FLUTUROJ NATE TE DRITARJA VETE TI KENDOJ

Shyhrete Behluli - O Bilbil

o bilbil me pika pika a te kam than mos rri me qika se ato jane kopilica

o bilbil me pika pika a te kam than mos rri me nuse se ato i kane buzt e kuqe

o bilbil me pika pika a te kam than mos rri me plaka se ato i kane fjalt e kata

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet