Më mbaj mend (për 1 muaj)

Selami Kolonja - Margjelo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Moj Margjel, mori mal'sore,
ku po shkon me at' kosore?
Ku po shkon moj tuj vrapue?
A po vjen o vashë me mue,
Margjel, o mori Margjel
se mas teje po du me ngelë

[REF. 2x:]
Margjelo, mori Margjel,
çilma synin që m'ke mshelë.
O moj Margjela e Malsisë,
thurrja kangve t'çobanisë.

O Margjel, mori sojnike,
bija e Malsisë kreshnike,
Ah mos t'l'shoj zemra, moj fisnike
Trim'i rënd që shkon si ere
Mendt te ti i ka gjith here
Dhe mban shpres te behet vere

[REF. 3x:]
Margjelo, mori Margjel,
çilma synin që m'ke mshelë.
O moj Margjela e Malsisë,
thurrja kangve t'çobanisë.

Margjelo, Margjel, Margjelo


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Cover: Nikolin Gjergji - Margjelo
Selami Kolonja
Publikimi: 28/09/2019
Muzika: Prenk Jakova
Teksti: Filip Ndocaj


Selami Kolonja - Margjelo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Margjelo".
3. Video është e këngës "Margjelo", por nuk këndohet nga Selami Kolonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:


Komente 0