Selim Paja
  • Vendlindja:
  • Mallakaster 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 12 Prill 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.9 / Votuan:  12

Selim Paja është këngëtar i njohur. Selim Paja eshte me origjine nga Mallakastra, me arsim te mesem u kendon trevave dashurise dhe tradites.

Më datë 9 Korrik 2015, Irini Qirjako publikon videoklipin "Dhenderr Te Ben Motra", në bashkëpunim me Selim Paja.

Më datë 24 Shtator 2015, Selim Paja publikon videoklipin "Vashe Nga Mallakastra".

Më datë 29 Gusht 2016, Selim Paja publikon videoklipin "Djali Yne Po Djeg Shamine".

Më datë 9 Qershor 2017, Selim Paja publikon videoklipin "C'me Mbiu Nje Karajfile".

Më datë 28 Dhjetor 2017, Selim Paja publikon videoklipin "Fustani Qe Te Ka Hije". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga Armand Trebicka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo.

Më datë 31 Dhjetor 2018, Selim Paja publikon videoklipin "Me Fal Nene".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »