Selmo
Selmo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Maj 2001
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Selmo është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Është me origjinë nga Mirdita. Më datë 28 Gusht 2021, Selmo publikon videoklipin "Krejt Zi". Teksti i këngës u shkrua nga Selmo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn. Më datë 16 Mars 2022, Finem, Solo & Selmo publikojnë videoklipin "Tipa". Teksti i këngës u shkrua nga Finem, Solo & Selmo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn. Më datë 3 Maj 2022, Selmo publikon videoklipin "Tu Pi". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Selmo, teksa pë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 557