Më mbaj mend (për 1 muaj)

Serael
 • Emri i Vërtetë:
 • Elio Koroveshi
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Francë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 26 Shkurt 1998
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2082

Serael është poet. Emri i vertete i Serael eshte Elio KOROVESHI. Studimet e para i ka filluar ne shkolle jopublike "Numani" deri ne klase te trete dhe me pas ne shkollen publike "Jani Bakalli" ku dhe u spikat nga mesuesja e gjuhes shqipe Aferdita Caushaj. Ajo e ndihmoi te zgjeroi horizontin e tij letrar si dhe ndjeshmerine artistike nepermjet shkrimeve dhe teatrit. Shkollen 9 vjecare e perfundoi ne kolegjin "Jules Ferry" ne Bordeaux, France. Me pas vijoi studimet ne liceun e pergjithshem "Fernand Daguin" po ne Bordeaux. Aty beri pjese per tre vjet ne klasen shkencore me specialitet fiziken dhe kimine. Tashme po vijon studimet e larta per gjuhesi te aplikuar ne Universitetin e Bordeaux. Ne arkiven e tij personale ai numberon mbi 40 poezi te cilat pritet te botohen se shpejti.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

9

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 9