Serael
Serael
Serael
 • Emri i vërtetë:
 • Elio Koroveshi
 • Vendlindja:
 • Fier
 • Jeton në
 • Francë
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 26 Shkurt 1998
 • Horoskopi:
 • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Serael është poet. Emri i vertete i Serael eshte Elio KOROVESHI. Studimet e para i ka filluar ne shkolle jopublike "Numani" deri ne klase te trete dhe me pas ne shkollen publike "Jani Bakalli" ku dhe u spikat nga mesuesja e gjuhes shqipe Aferdita Caushaj. Ajo e ndihmoi te zgjeroi horizontin e tij letrar si dhe ndjeshmerine artistike nepermjet shkrimeve dhe teatrit. Shkollen 9 vjecare e perfundoi ne kolegjin "Jules Ferry" ne Bordeaux, France. Me pas vijoi studimet ne liceun e pergjithshem "Fernand Daguin" po ne Bordeaux. Aty beri pjese per tre vjet ne klasen shkencore me specialitet fiziken dhe kimine. Tashme po vijon studimet e larta per gjuhesi te aplikuar ne Universitetin e Bordeaux. Ne arkiven e tij personale ai numberon mbi 40 poezi te cilat pritet te botohen se shpejti.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 9