Serael Poezi
Serael

Tema: Poezi Për Mësuesit


Mësuesja Ime

Sot shtatë marsi
Është pranverë.
Një buqetë me lule
Kam për të të sjellë.

Edhe pse shkolla për mua ka mbaruar...
Unë sërisht do të vij të të kujtoj.
Të të tregoj që s’të kam harruar.
E një buqetë me lule të të ofroj.

Mbi të gjithash...Të falënderoj o zysh
Që më ke mësuar!
Dhe për gjithcka që ke bërë...
Unë jam duke të falenderuar.

Me një buqetë me lule shumë kuptimplotë
E veshur, e zbukuruar, e mbështjellë me lotë.

Të të them se dhe kur pranvera lule më mos t’jap...
Mua aty do t’më kesh
Të t’jap një përqafim.
Mësuese’ dashur, prindi im.

- Poezi nga Serael


- U dërgua nga Ani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0