Serena Ulaj Poezi
Serena Ulaj

Bullizmi

Çdo ditë më kanë bullizuar
Për gjëra të kota.
Qeshnin me mua
Sa herë që më shikonin.

Gjdo gjë që bëja
E dinin të gjithë,
Dhafazane të këqija
U treguan me mua.

Mirë me te gjithë kam shkuar
Dhe asnjëherë nuk i kam ofenduar.
Tani ato janë penduar
Se çfarë më kanë bërë mua.

Po ku janë tani ato
Nuk po i shikoj gjëkundi.
Mos vallë kanë humbur
Dhe nuk po i gjen njeri.

- Poezi nga Serena Ulaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0