Serena Ulaj Poezi
Serena Ulaj

Tema: Poezi Për Natyrën


Lulet

Sapo i shikon
Dashurohesh me to.
Ngjyra shumëngjyrëshe
Te bukura si gjithmonë.

Mbjedhja e tyre
Na lumturon pa masë.
Ujitja e tyre
Na ringjall dhe ne.

Aroma e tyre
Që të mbush me frymë,
Që të gllend në zemër,
Dhe të mahnisin me bukurinë e tyre.

- Poezi nga Serena Ulaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0