Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sevdi Malsia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
 • Vendlindja:
 • Sellcë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 64 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Sevdi Malsia është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Sevdi Malesia, i lindur në fshatin Sellcë të Malësisë së Sharrit, në moshën tetëvjeçare me familje shpërngulet dhe vendoset në Trebosh të Tetovës. Që nga mosha gjashtëvjeçare, asnjëherë nuk ju nda këngës, të cilën ia mbolli në zemër daja i tij I fisëm, Qamil Berisha. Është kjo kënga e pastër burimore folklorike, e cila iu bë pasion dhe rropatje imanente jetese. E këndoi atë dhe, akoma po vazhdon ta këndojë me dashuri të pafundme ,falë zërit të t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Halil Bytyqi

Zejnullah Bajrami

Enver Petrovci

Met Sadiku

Fazli Rashica

Enver Muluka

Gazmend Pallaska

Esat Maxhuni

Xhevat Kelmendi

Ejup Rexha

Tags: Sevdi Malsia


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet