Seven Saraqi
Seven Saraqi
Seven Saraqi
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë
  • Jeton në
  • SHBA
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Mars 1993
  • Horoskopi:
  • ♈ Dashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop R&B
Seven Saraqi është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Seveni është djali i dy këngëtarëve shumë të njohur në skenën e muzikës në Kosovë, Sunaj Saraqi dhe Vera Orucaj. Seveni është shumë i talentuar në muzikë dhe tregon se prindërit e tij e ndihmojnë me ide dhe i kanë trashëguar atij talentin. Seven Saraqi lindi në Mitrovicë dhe ka jetuar deri në moshën 5-vjeçare. Prindërit e tij shkuan në Shtetet e Bashkuara për një turne dhe ndërkohë filloi lufta në Kosovë dhe qysh atëherë, familja e tij krijoi një jetë në SH.B.A. Qysh në moshë të vogël kishte pasion muzikën dhe kur ishte 9 vjeç, zuri vendin e parë në një turne që u mbajt në Amerikë për piano. Dëshiron të jetë një producent me vlera dhe i suksesshëm në sferën e muzikës.

Më datë 29 Gusht 2011, Seven Saraqi publikon videoklipin "Mos Shko". Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics. Me këtë këngë, Seven Saraqi u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2011 (2011), VFM 2011 (2011).

Më datë 11 Shtator 2011, Seven Saraqi publikon videoklipin "Secret Love". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Në Qershor 2012, Seven merr pjesë në VFM 2012 me këngën "She Got Me", në bashkëpunim me Vig Poppa.

Në Qershor 2012, Seven merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "She Got Me", në bashkëpunim me Vig Poppa.

Në Tetor 2013, Seven Saraqi merr pjesë në Zhurma Show 2013 me këngën "Work".

Në Qershor 2014, Seven Saraqi merr pjesë në SVFM 2014 me këngën "S’ka Dashni".

Në Dhjetor 2014, Seven Saraqi merr pjesë në Zhurma Show 2014 me këngën "S’ka Dashni".

Më datë 31 Korrik 2014, Seven Saraqi publikon videoklipin "Hajde Ma Ngat". Muzika e këngës u punua nga Seven Saraqi, Big Bang, teksti u shkrua nga Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Stash. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 23 Maj 2015, Seven Saraqi publikon videoklipin "Lej Foret", në bashkëpunim me Noizy.

Më datë 3 Qershor 2015, Seven Saraqi & Avi Shahani publikojnë videoklipin "Take Me Away".

Më datë 29 Korrik 2015, Seven Saraqi publikon videoklipin "Si Me Kom Zezake", në bashkëpunim me Noizy. Muzika e këngës u punua nga vetë Seven Saraqi, teksti u shkrua nga Seven Saraqi, Noizy. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 7 Korrik 2016, Seven Saraqi publikon videoklipin "Çdo Ditë".

Më datë 15 Tetor 2016, Seven Saraqi & Tonic publikojnë videoklipin "Shtinja Flaken / Edhe Njo".

Më datë 29 Janar 2017, Seven Saraqi publikon videoklipin "Ani Nasht".

Më datë 28 Maj 2017, Lionaire publikon videoklipin "Right Now", në bashkëpunim me Seven Saraqi.

Më datë 26 Korrik 2017, Seven Saraqi publikon videoklipin "Molotov".

Më datë 14 Prill 2018, Seven publikon videoklipin "Pa Ty", në bashkëpunim me Argjentina Ramosaj.

Më datë 28 Maj 2018, Melinda Ademi publikon videoklipin "Lulija", në bashkëpunim me Seven.

Më datë 2 Korrik 2018, Seven publikon videoklipin "Ku Je". Teksti u shkrua nga Tonic, Seven Saraqi. Për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 12 Tetor 2018, Seven publikon videoklipin "Maria", në bashkëpunim me Tuna. Muzika e këngës dhe teksti u punuan nga Seven, ndërsa për orkestrimin u kujdes Darko Dimitrov.

Më datë 28 Nëntor 2018, Seven Saraqi & Don Phenom publikojnë videoklipin "Ti Po Rren" dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës bashkë me Don Phenom.

Në Maj 2019, Melinda Ademi merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Lulija", në bashkëpunim me Seven.

Më datë 27 Maj 2020, Seven publikon videoklipin "I Like".

Më datë 8 Shtator 2020, Seven publikon videoklipin "City Of Angels".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: qlirche qlirche  Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Seven Saraqi »

Komente 16