Më mbaj mend (për 1 muaj)


Avi Shahani - Faded

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Faded".
3. Video është e këngës "Faded", por nuk këndohet nga Avi Shahani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Avi Shahani - Faded  (Feat. Seven Saraqi)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

26/09/2017

2017-09-26T00:44:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Faded" kënduar nga Avi Shahani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Avi Shahani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Veronicas - Faded

You never take
Take the time to really look
Look at the one
The one I really am

You try to fit
To fit me in a perfect box
You let me slip between the cracks

[CHORUS:]
Now I've faded
into someone else
Made me someone I don't wanna be
Yeah I'm faded
My true colour's gone
Like a picture nobody sees

I'll bet you don't
Don't even know my favourite song
You tell me how
How I should wear my hair

You wanna change
Everything I ever was
Try to erase me
Till I'm not there

[CHORUS:]
Now I've faded
Into someone else
Made me someone I don't wanna be
Yeah I'm faded
My true colour's gone
Like a picture nobody sees

Now I've faded
Like I never was
Till I don't even know myself
Yeah I'm faded
Into what you want
But I'm not takin' it too well

I don't wanna be your little picture perfect pretty girl
Who's got nothing to say
I'm not gonna wait around
Let you run my whole life down
So you can watch me fade away

(Faded, Faded)
You try to fit
Fit me in your perfect box

(Faded, Faded)
You try to fit
Fit me in your perfect box

You try to fit
Fit me in a perfect box
You let me slip between the cracks

[CHORUS:]
Now I've faded
Into someone else
Made me someone I don't wanna be
Yeah I'm faded
My true colour's gone
Like a picture nobody sees

Now I've faded
Like I never was
Till I don't even know myself
Yeah I'm faded
Into what you want
But I'm not takin' it too well

I Faded
(Faded, hated, slippin' away as I disappear in the dark)
I Faded
(Faded, hated, so far away from who I was at the start)

Faded, hated, slippin' away as I disappear in the dark
Faded, hated, so far away from who I was at the start

Sean Paul - Faded

(Intro)
Uh
Jigga
Dutty
We deport di one dem a couldnt stand up yuh know gwaan
Yo
Di gyal dem never feel it yuh undastand dem picture rated a so we seh
Uh
Mi go so den
(Chorus)
Dem gyal dem faded
It a look like di whole a dem girly outdated
Dem mek yuh leh nuh rate it
Yu a look comfortable but dem like frustrated
(Bridge)
Dem nuh have a man
But yuh got di stuff fi shine
Yuh man a gi yuh bun
But yuh nah mek he hang
She seh Sean you are the numba one
Yo
(Verse 1)
Well a listen dutty clan between yuh see mi wid anodda chick
Nuh badda check
Becau yuh done know seh yuh buck up inna di love specialist
Seh Sean A Paul and Dutty Cup we ever got on di grip
So di girl dem haffi stick
An Jah know mi nah guh quit
So mi pull out a mi chest and tell a girl nuh badda beck
Cau yuh done know seh di Dutty Clan nuh buck di playa flex
When di honeys dem a bawl fi di es-ee-ex
Toppa di line you a guh rest so baby girl nuh badda stress
Well mi seh
(Chorus)
(Verse 2)
Well oonu listen Dutty Clan seh one more time man haffi tell yuh seh yu a di numba one
An any gyal a weh yuh see mi wid a slam man gallang
Yo di gyal dem look so good a bay temptation
Now di honeys dem a have mi unda observation
Technically dem a tune in pon di Dutty station
When a gyal nuh haffi date wi nuh cooper long
Mek it known up inna England mek it known up inna Japan
When di Dutty dem a come a bare gyal program
But
(Chorus)
(Verse 1)
(Chorus)
(Verse 3)
Oonu listen to di whine yo
A yu own the man
Girl
Yuh get a outa land
Yeah
A nuff a dem still run dem competition
Oonu listen Sean A Paul again
(Chorus)
Më Shumë Këngë Nga Seven Saraqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet